Czy podczas badania glukozy krwi mogło dojść do zakażenia wirusowego?

Witam Mialam robiona krzywa cukrowa, pani w diagnostyce pobrala mi najpierw krew z palca naklowajac palec. Przed pobraniem krwi z palca pani dotykala golymi rekoma mezurek prozniowych z krwia, po czym nie odkazila rak, wyjela pasek na test wsadzila do glukometru i dopiero po tej procedurze ubrala rekawuczki pobrala krople krwi z mojego palca, dotykajac tym palcem paska w glukometrze, ktory wczesniej przygotowala po dotykaniu tych menzurek z probkami krwi. Zastanawiam sie czy od tego paska mogla mi przeniesc hcv, hbs lub co gorsza hiv?. Czy powinnam powtorzyc te badania i za jaki czas od pobrania probki krwi?.Dodam ze jestem w ciazy, 5miesiac. Posiadam przeciwciala hcv, badania na hiv i hbs wyszly mi ujemne. Bardzo prosze o odpowiedz?

Lek. Tomasz Budlewski

musiałaby mieć krew na palcach aby ew doszło. do jakiegoś kontaktu nakłuwacza i następnie z Pani.krwią . jeśli to test obciążenia glukoza to należy powtórzyć gdyż oznaczenia wykonuje się w laboratorium po pobraniu krwi z żyły