Czy podczas badania HCG wykrywa się ciążę pozamaciczną?

Witam,
mój poziom HCG to 50368, który to może być tydzień? Czy podczas badania HCG wykrywa się ciążę pozamaciczną?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Powyższy wynik oznacza, że w dniu wykonywania badania była Pani w 6 tygodniu ciąży. Hormon ten, gonadotropina kosmówkowa, produkowany jest przez zarodek, dlatego jego dodatni wynik oznacza, że doszło do zapłodnienia.
Jeżeli ma Pani uzasadnione obawy, że mogło dojść do ektopowego zagnieżdżenia zarodka sugerowałabym udać się w ciągu najbliższych dni do ginekologa, który przy pomocy badania USG zlokalizuje zarodek.
Pozdrawiam