Czy podczas bólu pleców w okolicy krzyża mogę biegać?

Jestem osobą aktywną fizycznie - regularnie biegam, ćwiczę, gram w tenisa. Mam nawracające bóle pleców, spowodowane prawdopodobnie siedzącym trybem pracy. Czy podczas bólu pleców w okolicy krzyża mogę biegać?

Witam,
Jeśli podczas biegania występują dolegliwości bólowe pleców, radziłabym zrezygnować z tego rodzaju aktywności, lub zmienić technikę biegania. Ogólnie, gdy pojawia się ból, proszę nie uprawiać żadnych sportów, należy przyjmować pozycje, które zmniejszą dolegliwości bólowe. Sport nie jest przeciwwskazaniem w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, wręcz przeciwnie. Natomiast należy tutaj sprawdzić przyczynę ich powstawania,dlatego przede wszystkim proszę wykonać badanie obrazowe (RTG,TK lub MR) i udać się do ortopedy, neurologa lub fizjoterapeuty.
Pozdrawiam

Witam,
warto też udać się do fizjoterapeuty, który ułoży Panu ćwiczenia, które pomogą wzmocnić bolący odcinek kręgosłupa. Z czasem będzie Pan mógł wrócić do biegania czy gry w tenisa.