Czy podczas brania tabletek na wywołanie okresu mogę zajść w ciążę?

Witam! Mam taki problem, brałam przez okres 2 lat tabletki antykoncepcyjne, przestałam brać we wrześniu, dostałam okres i już od tamtego momentu nie miałam miesiączki. Byłam w tamtym tygodniu u pani doktor, przepisała mi tabletki na wywołanie. W weekend miałam niemiłą sytuację, podczas stosunku pękła prezerwatywa. Byłam u pani doktor, nie chciała mnie za bardzo przyjąć, nie dostałam tabletki do 72h, powiedziała że nie powinnam zajść w ciążę. Czy jest możliwa ciąża czy nie? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości ciąży, jednakże istnieje niskie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Zazwyczaj spodziewany efekt leczenia opisanym preparatem następuje po kilku cyklach. Przy tym pojawienie się regularnego krwawienia nie zawsze oznacza także występowanie cykli owulacyjnych.
Dla rozwiania wątpliwości proponuję wykonać test ciążowy po min. 14 dniach od stosunku.

Redakcja abcZdrowie.pl