Czy podczas brania tabletek występują dni płodne?

Czy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych występują w ogóle dni płodne? Czy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych, robiąc test ciążowy wyszło, że nie ma ciąży, czy jest możliwe, by test źle pokazywał wyniki?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Mianem dni płodnych określamy okres, w którym współżycie może prowadzić do zapłodnienia. Jest to kilka dni przed owulacją. W sytuacji przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, których mechanizm działania opiera się przede wszystkim na hamowaniu owulacji, teoretycznie dni płodne nie występują. Jednak nawet podczas wzorowo przyjmowanych tabletek może czasem dojść do owulacji i zapłodnienia, niestety żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100% pewności. Powiemy, że w takim przypadku dni płodne wystąpiły.

Branie tabletek antykoncepcyjnych nie wpływa na działanie testu ciążowego.

Pozdrawiam serdecznie!