Czy podczas cesarskiego cięcia można usunąć guza?

Jestem w 31 tygodniu ciąży. Tydzień temu przez badanie rezonansem magnetycznym zdiagnozowano u mnie teratoma. Moje pytanie brzmi: czy podczas cięcia cesarskiego można usunąć również ten guz? Czy wtedy następuje całkowite znieczulenie?
Guz ma 6 cm , CA 125 wynosi 95. Jest to moja druga ciąża, pierwsza była 17 lat temu rozwiązana naturalnym porodem.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Niestety, będzie konieczne przeprowadzenie dwóch zabiegów. Obydwa zabiegi - zarówno cesarskie cięcie jak i usunięcie guza odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Ze względu na większe ryzyko powikłań nie powinno się tych dwóch operacji przeprowadzać jednocześnie. Wszelkie wątpliwości na ten temat powinien rozwiać specjalista ginekolog prowadzący ciążę.