Czy podczas dysbakteriozy jelitowej kał może przyjmować mocno ciemnobrązową barwę?

Czy podczas dysbakteriozy jelitowej kal może przyjmować mocno ciemnobrązowa barwę? Czy jest to objaw stwierdzonych u mnie hemoroidow ze szczelina odbytu? Lecze się na zapalenie żołądka i dysbioze. Wyniki morfologii w normie.

- tak, mogą być takie objawy stanu dysbakteriozy
Czy jest to objaw stwierdzonych u mnie hemoroidow ze szczelina odbytu?
- na pewno nie

Barwa kały zależy od wielu czynników, głównie pokarmów. Nie ma żadnego żnaczenia praktycznego w ocenie stanu pacjenta, poza dwoma przypadkami, które Pana nie dotyczą. Nie jest to też objaw żadnej choroby proktologicznej, hemoroidów czy szczeliny. Więcej na temat znajdzie Pan na naszej stronie ( należy skopiować link i wkleić do przeglądarki) :

http://www.melitamedical.pl/proktologia/informacje-dla-pacjenta/jakie-choroby-diagnozujemy-i-leczymy/