Czy podczas karmienia piersią mogę jeść pomelo?

Czy podczas karmienia piersią mogę jeść pomelo? Synek ma 3 tygodnie, jak do tej pory nic co jadłam mu nie zaszkodzilo, ale słyszałam, że należy wykluczyć cytrusy. Jednak pomelo w smaku nie jest ani kwaśne ani zbyt gorzkie. Czy w takim wypadku traktować je na rowni z pomarańczą lub cytryną i zrezygnować z niego?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może Pani jeść wszystko, obserwując jednocześnie czy u dziecka nie występują zmiany skórne. Jeśli wszystko będzie w porządku,nie ma obostrzeń.