Czy podczas karmienia piersią można stosować ziołowe leki uspokajające?

Witam! Czy w trakcie karmienia piersią można zażywać ziołowe tabletki uspokajające - konkretnie mam na myśli Extraspazminę oraz Neopersen Forte (1 tabletka rano)? Dziecka ma 14 miesięcy i jest już odstawiane od piersi. Jest karmione podczas wieczornego usypiania oraz w nocy. Pozdrawiam, Ela.

Ogólnie wszystkie leki, które przenikają do pokarmu maja także wpływ na dziecko. Może zamiast leków, spróbować przepracować objawy w psychoterapii? To daje szanse na trwała poprawę.

Witam,
Dla mnie,jako psychologa ważniejszym aspektem tej sprawy jest sam fakt brania przez Panią tego rodzaju leków/bo,że mają wpływ na dziecko i w dodatku silniejszy niż na Panią to oczywiste/.Zachęcam więc do konsultacji u lekarza prowadzącego dot.przyczyn Pani niepokoju i nerwowości,a następnie uzyskanie pomocy w tym zakresie zanim oboje z dzieckiem uzależnicie się od substancji i jednocześnie zaburzycie wzajemną bliskość.Ta ostatnia jest szczególnie niekorzystna w rozwoju dziecka.
Lekarz może skierować Panią do poradni zdrowia psychicznego.Może Pani także samodzielnie zapisać się do placówki,gdzie poza lekarzem pracuje także terapeuta lub psycolog kliniczny.
Serdecznie pozdrawiam.