Czy podczas karmienia piersią można też ćwiczyć?

Ile czasu potrzeba aby regularnie cwiczac mieć płaski brzuch? Czy podczas karmienia można też ćwiczyć?

Witam Panią,
jak najbardziej może Pani ćwiczyć, tylko trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów:
1. Wygodna bielizna do biegania, aby nie poobcierać sutków (piersi w tym czasie są bardzo wrażliwe), co może przyczynić się do zmniejszenia laktacji.
2. Jeżeli ma Pani taką możliwość, najlepiej karmić dziecko przed intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi, gdyż po treningu skład mleka zmienia się. Wzrasta ilość kwasu mlekowego, co przyczynia się do lekko kwaśnego, gorzkiego smaku pokarmu. Dziecko przyzwyczajone do innego smaku mleka może odmówić karmienia. Smak ten znika po 1,5 h
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne, jest to kwestia indywidualna, zależy od rodzaju ćwiczeń, częstotliwości, ilości, diety.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl