Czy podczas karmienia piersią waży się więcej?

Witam czy podczas karmienia piersią lub pologu wazy sie więcej (mleko, zatrzymanie wody itp) ? Ponieważ po porodzie wyglądam tak samo jak przed ciąża, nosze te same ubrania itd a waga pokazuje ciągle 5 kg więcej.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

mogła się zmienić masa mięśniowa i tłuszczowa, wtedy obwody spadają a waga jest wyższa, proszę wykonać analizę składu ciała w pobliskim gabinecie.

Pozdrawiam

Sama waga nie jest tak istotna. Ważne jest, aby wiedzieć ile jest w organizmie tkanki mięśniowej, tłuszczowej oraz wody (stąd mogą wynikać różnice). Oczywiście podczas karmienia mogą być różne odstępstwa (powiększone piersi, zwiększone zatrzymywanie wody), natomiast warto sobie takie badanie na skład masy ciała wykonać. Rozwieje to Pani wszelkie wątpliwości. Urządzenia do pomiaru znajdują się w większości gabinetów dietetycznych, a samo badanie jest bardzo krótkie i nieinwazyjne.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444