Czy podczas kuracji Clexane można pić alkohol?

Witam, dziś przyjęłam trzeci zastrzyk Clexane 40mg (skręcenie nogi, założony but gipsowy), codziennie lek przyjmuję o 15:30, chciałabym się dowiedzieć czy mogę podczas kuracji napić się alkoholu? Czy jest to przeciwwskazane? W ulotce dołączonej do opakowania nie potrafię znaleźć informacji na ten temat, z góry dziękuję za odpowiedź.

Spożywanie alkoholu podczas stosowania antykoagulacji, nawet w dawce profilaktycznej, jest przeciwwskazane. Poza tym spożywanie alkoholu może prowadzić do odwodnienia, a to kolejny ( poza unieruchomieniem) czynnik ryzyka rozwoju żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej ( ile innych czynników ryzyka Pani posiada można ustalić podczas zbierania wywiadu i badania).