Czy podczas miesiączki można zrobić testy ciążowe?

CZY PODCZAS MIESIĄCZKI MOGĘ ZROBIĆ TEST CIĄŻOWY???

Czy może mi nie pokazać ciąży? Słyszałam, że do 3 miesiąca ciąży może występować okres. Staram się z mężem o dziecko, ale dostałam miesiączkę bolesną jak zawsze tylko zauważyłam, że zawsze miałam mocne plamienia tym razem jest zdecydowanie słabsza miesiączka i chciała bym zrobić test.

Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witaj, teoretycznie istnieje możliwość wykonania testu ciążowego w trakcie miesiączki- do wykonania tego testu potrzebna jest niewielka ilość moczu, warto uważać by przy zbieraniu do pojemniczka moczu nie dostała się krew. Jednak jeżeli jest to miesiączka prawdopodobnie nie jesteś w ciąży.
Pozdrawiam!