Czy podczas odchudzania mogę stosować taką dietę?

Czy podczas odchudzania moge jesc codziennie owsianke z owocami na sniadanie na mleku 0.5 % (daje 6 łyzek płatków) i max.2 kromki chleba razowego do kolacji ? Czy to nie zaszkodzi i uda mi sie schudnąć ? Czy moze to za duzo weglowodanów? Staram sie sie odzywiac zdrowo, nie jem slodyczy. Obiad to zawsze mieso pieczone albo gotowane i ziemniaki lub jakas kasza .

Witam serdecznie,
nikt nie będzie w stanie stwierdzić po tak krótkim opisie czy Pani dieta jest prawidłowa. Nie pisze Pani nic o sobie np. ile Pani waży, jaki jest wzrost, aktywność fizyczna itp. W ten sposób nie można wyliczyć Pani zapotrzebowania energetycznego.
Dietę opisuje Pani również bardzo niedokładnie. Z pewnością jednak nie polecam mleka 0,5% tł a 1,5-2%, na kolację raczej nie zaleca się zbyt dużej ilości węglowodanów - kanapki. Zamiast ziemniaków lepszym wyborem byłaby kasza czy ryż naturalny lub basamti.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila dokładniej swoje parametry, aktywność fizyczną, rodzaj pracy, swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk