Czy podczas odchudzania penis się powiększy?

Dzień dobry, Mam dziwny problem. Jakiś czas temu przybrałem na masie jakieś 20kg. Mam wrażenie, że przez ten czas mój penis się zmniejszył, zrobił się krótszy. Czytałem trochę na ten temat i natrafiłem na sugestie jakoby jego długość miała związek z wagą. Czy podczas chudnięcia ten proces się odwraca?

Odchudzanie nie wpływa na powiększanie się penisa. I odwrotnie. Jest to złudzenie, gdyż jeżeli mamy dużą masę ciała, czyli więcej tkanki tłuszczowej - penis może wydawać się mniejszy, gdyż otoczony jest większym brzuchem, czy udami.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsultacje dietetyczne,
Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Zmiany masy ciała nie mają wpływu na wielkość narządów płciowych. Może być to jedynie wynik złudzenia. Jeżeli jednak faktycznie zaobserwował Pan niepokojące objawy zachęcam do skontaktowania się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Co najlepiej wspomaga odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/co-najlepiej-wspomaga-odchudzanie.html