Czy podczas operacji kamicy żółciowej może nastąpić zgon?

mam mieci operacje na kamienice pecherzyka zolciowego poj.zlogiem sr.2-2,5 cm jestm osoba gruba / otyla mam 35 lat boje sie operacji jako metoda bedzie czy bedzie operacja laparoskopowo czy soda czy normalna operacja czy sa przypadki przy operacji mozna umrzec ?

Czysto teoretycznie każda operacja może skończyć się zgonem. Każdy pacjent podlega jednak wnikliwej ocenie przedoperacyjnej aby ustrzec się powikłań. Operacja cholecystektomii laparoskopowej jest więc dość bezpieczna. U osób otyłych technika laparoskopowa jest szczególni korzystna gdyż nie ma problemu z gojeniem się grubych pokładów powłok brzusznych. Polecam.