Czy podczas pettingu mogło dojść do zapłodnienia?

Witam!
Mam bardzo krępujący problem. Niedawno pieściliśmy się z moim partnerem i doszło do wytrysku, ale poza pochwą. Następnie on poszedł się wytrzeć, po wszystkim nie umył rąk i chwilę potem wsadził mi palec do pochwy. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy jestem w ciąży? Proszę o pomoc...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ryzyko zapłodnienia istnieje w każdym przypadku bezpośredniego kontaktu spermy z drogami rodnymi. W Państwa przypadku, ręce zostały wytarte, co zapewne umożliwiło pozbycie się znacznej części nasienia. Dodatkowo, plemniki mimo ogólnie znanej żywotności wymagają wysoko sprecyzowanych warunków do przeżycia. Środowisko zewnętrzne (suche i stosunkowo zimne) nie jest dla nich sprzyjające. Z tego też powodu sperma wysycha średnio po 5 minutach od wytrysku i traci swoje właściwości.

W obecnej sytuacji nie ma zatem powodów do obaw. Ciąża jest wybitnie mało prawdopodobna.

Pozdrawiam