Czy podczas pettingu możliwe jest zajście w ciążę?

Mam 22 lata. Uprawiałam z chłopakiem petting. Były to moje dni płodne. Obydwoje byliśmy z chłopakiem ubrani (on spodnie i bielizna, ja rajstopy i bielizna). Chłopak twierdzi, że nie miał wytrysku, i że nie przeniósł nasienia na mnie. Jednak od kilku dni spóźnia mi się okres i boję się, że mogę być w ciąży. Czy jest to możliwe? Czy jeśli on jednak miał nasienie na rękach to czy mogło dojść do zapłodnienia, albo ja sama przeniosłam sobie jego spermę w okolicę pochwy?
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli nie doszło do kontaktu nasienia ze środowiskiem pochwy to ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne.
Co do przeniesienia nasienia na rękach to teoretycznie mogłoby to być możliwe, jednakże w pewnych warunkach i Pani palce musiałyby mieć kontakt z pochwą.

Prawdopodobnie opóźnienie cyklu może być związane ze stresem. Należy też uwzględnić regularność poprzednich cykli.

Redakcja abcZdrowie.pl