Czy podczas pobierania krwi z obu rąk należy zrobić przerwę?

Witam.Mam pytanie odnosnie pobieranej krwi zylnej.Mialam pobierana dosyc duza ilosc krwi do badan i w takcie pobierania przestala leciec.Po czym mialam od razu wklucie w zyle drugiej reki i pobieranie ktwi.I tu moje pytanie: Czy nie powinno sie jakies chociaz kilka minut odczekac do pobierania z drugiej reki?

Lek. Paweł Szadkowski

O ile nie wymaga tego diagnostyka (konkretne badanie) nie jest konieczne pobieranie krwi w odstępie czasu.