Czy podczas początkowej ciąży występuje podwyższona temperatura?

7 lutego powinnam mieć okres i nadal nie mam. Mam temperaturę 37,2, a dzisiaj miałam 37,4. Mam powiększone piersi. Ostatnio nawet bolały mnie jajniki, ale już przestały. Robiłam test, ale wyszedł negatywny wynik. Mam bardzo nieregularne cykle.
Wydaje mi się, że gdyby to nie była ciąża, to ta temperatura spadła, by w tym dniu co powinna być miesiączka, a ona nadal nie spada i utrzymuje się na poziomie 37,2, a miesiączki nie ma.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

W związku z nieregularnością Pani cyklu proponuję uzbroić się w cierpliwość i czekać na miesiączkę. Podwyższona temperatura w drugiej fazie cyklu jest podwyższona do czasu wystąpienia krwawienia nie do dnia spodziewanej miesiączki. Obrzmiałe piersi wskazują, że miesiączka przyjdzie niebawem.
Jeśli chce się Pani upewnić czy na pewno nie jest w ciąży proponuję wykonać powtórny test ciążowy. W związku z nieregularnością cykli zaleca się również by być pod stałą kontrolą ginekologa.

Polecam artykuł o objawach ciąży, który znajdzie Pani tutaj.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.