Czy podczas przerwy w stosowaniu NuvaRing istnieje ryzyko ciąży?

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie Nuvaring. Czy czekając na okres ( wyciagam krązek w piatek po poludniu a okres mam dopiero w poniedzialek rano) to czy moge współżyć z partnerem bez zabezpieczenia? Czy wtedy jest ryzyko zajścia w ciążę. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W czasie 7 dniowej przerwy skuteczność antykoncepcyjna krążka jest pełna. Nie ma powodów do niepokoju.