Czy podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych i antybiotyku może dojść do owulacji?

Podczas brania antybiotyku skuteczność antykoncepcji hormonalnej jest mniejsza, może dojść do owulacji, a jak do owulacji to musi być miesiączka? Czy będzie tak nawet podczas gdy tabletki antykoncepcyjne będę brane regularnie, następnie będą odstawione w odpowiednim czasie? Czy nie dojdzie do krwawienia z odstawienia? I czy faktycznie antybiotyk osłabia działanie? Wszyscy mówią ze tak, ale na ulotce od moich tabletek- sylvie 20 nie ma nic o tym, na antybiotyku(amoksilav)tez nie.

Amoksiklav może w małym stopniu upośledzać skuteczność antykoncepcji, która i tak nigdy nie wynosi 100%.
Owulacja może wystąpić pomimo przyjmowania tabletek, więc możliwe jest zajście w ciążę podczas przyjmowania tabletek.
Krwawienie które pojawia się podczas przerwy w przyjmowaniu tabletek jest albo krwawieniem menstruacyjnym, albo krwawieniem z odstawienia. Nie jest Pani w stanie tego rozróżnic