Czy podczas redukcji tylko za pomocą diety należy liczyć się z obwisłą skórą?

Czy gdy podczas redukcji będę chudnąc tylko na diecie bez ćwiczenia to będę miała obwisłą skórę??

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od tego, ile kilogramów Pani schudnie, w jakim czasie, jaką teraz ma Pani wagę - nie da się określić, czy na pewno będzie Pani miała obwisłą skórę. Ćwiczenia fizyczne są oczywiście jak najbardziej zalecane przy redukcji masy ciała, ale ich wykonywanie też nie zawsze może uchronić, przed nadmiarem skóry po schudnięciu.