Czy podczas stosowania Izoteku należy badać poziom cholesterolu?

Dermatolog przepisał mi kuracje Izotekiem. Waże 48kg, mam wybrać 400 tabletek po 20mg. Dowiedziałam się, że należy robić co miesięczne badania krwi. Izotek stosuje od miesiąca i dzisiaj poszłam do lekarza rodzinnego po skierowanie na badania. Niestety lekarz stwierdził, że nie ma takiej potrzeby, ponieważ cholesterol przy tym leku nie wzrasta i mam sie zgłosić za 3 miesiące.Nie wiem czy czekać tyle czasu,czy jednak nie ryzykować i zrobić badania na własną ręke.Jak to jest z tym cholesterolem?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję wykonac badania na własną rękę wg zaleceń lekarza prowadzącego.

Ostatnie doniesienia wskazują tylko na konieczność badań wstępnych przed kuracją. Można do tego dodać badania po około miesiącu brania leku, żeby sprawdzić, czy pod jego wpływem nic się nie zmieniło. Badania co miesiąc przez całą kurację wskazane są tylko dla pacjentów, którzy wcześniej przeszli jakieś choroby wątroby, np. WZW.
Wniosek: jeśli jest Pani ogólnie zdrowa, to lekarz rodzinny ma rację.