Czy podczas stosowania maści Epiduo można stosować peeling?

Dzień dobry :) Od lutego leczę moją cerę u dermatologa, przerobiłam już Tetralysal i Atrederm. Teraz stosuję tylko żel Epiduo. Nie mam już żadnych problemów z cerą poza plamami, które pozostały. Wiem, że Epiduo, to żel, który ma złuszczyć naskórek jednak chciałam dowiedzieć się czy można przy tej maści stosować delikatne peelingi. Nie ukrywam, że po 2 miesiącach stosowania maści nie widzę efektów złuszczania. Dziękuję i pozdrawiam :)

Witam można przy epi duo żelu stosowac peelingi medyczne u lekarza oraz peeling enzymatyczny. Serdecznei zapraszam. Lekarz dobiera odpowiedni preparat do stanu skóry po konsultacji.

Osoba która ma problematyczną cerę i jest pod kontrolą dermatologa powinna wszystkie zabiegi ( w tym rodzaje peelingów) dotyczące cery z nim konsultować lub z lekarzem medycyny estetycznej,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Podczas kuracji Epiduo ma Pani zmniejszoną grubość naskórka, skórę skłonną do podrażnień, wrażliwą. Nie polecałbym peelingów wczesniej niż po 4 tygodniach po zaprzestaniu kuracji.

Dzień dobry,

Nie widzę sensu stosowania u Pani w tym momencie peelingów. To, że podczas stosowania żelu nie widzi Pani złuszczania się skóry nie oznacza, że taki proces nie zachodzi. Przy małym stężeniu w preparacie, złuszczanie martwych komórek naskórka może być bardzo delikatne a nawet niewidzialne dla ludzkiego oka. Po zakończeniu kuracji odczekałabym kilka tygodni i dopiero wtedy zdecydowała się na peeling.

Pozdrawiam serdecznie.