Czy podczas TK jamy brzusznej z kontrastem badane są również jelita i żołądek?
Witam, mam pytanie odnośnie tk jamy brzusznej z kontraktem. Miałam robione takie badanie z powodu nerek i lewej ale badanie wyszło ok. Czy podczas takiego badania są badane również jelito cienkie i grube oraz żołądek? Bo nie mam nic napisane na temat zoladka i jelit. Pozostale narzady mam opisane i jest ok. Proszę o odpowiedź

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.
Witam serdecznie,
Badanie TK jamy brzusznej z kontrastem obrazuje żołądek oraz jelIto cienkie wraz z ewewentualnymi nieprawidłowościami.
Pozdrawiam.