Czy podczas zabiegów chirurgicznych z zakresu stomatologii jest możliwość skorzystania z podtlenku azotu z jednoczesnym zastosowaniem znieczulenia miejscowego?

Dzień dobry. Pytanie do chirurga stomatologicznego. Czy podczas zabiegów chirurgicznych z zakresu stomatologii jest możliwość skorzystania z podtlenku azotu z jednoczesnym zastosowaniem znieczulenia miejscowego? Czy takie połączenie odpada? Słyszałam, że sam podtlenek azotu ma właściwości uspokajające ale niezbyt duże właściwości znieczulające. Czy to prawda? Jeżeli okazałoby się, że nie można zastosować podtlenku wraz ze znieczuleniem miejscowym to czy to oznacza, że nie stosuje się go w ogóle w chirurgii stomatologicznej? Wtedy okazałoby się, że sam podtlenek azotu to zbyt mało podczas zabiegu chirurgicznego? Pytam dlatego, że bardzo boje się dentystów i usuwanie zębów w moim przypadku jest możliwe tylko w narkozie ale chciałabym uzyskać informacje na wypadek gdyby w przyszłości znowu wystąpiła taka konieczność. Chciałabym poszukać jakiegoś alternatywnego sposobu przy usuwaniu zębów. Pozdrawiam

Wskazania
Silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem.
Silny lęk przed ukłuciem zarówno u dzieci jak i u dorosłych.
Silny odruch wymiotny.
Nadpobudliwość nerwowa.
Długie, monotonne lub szczególnie nieprzyjemne zabiegi chirurgiczne, protetyczne, wyciski szczęki u osób z silnym odruchem wymiotnym.
Otwieranie zęba ze zgorzelinowym rozpadem miazgi
Opracowywanie próchnicy początkowej.
Stany chorobowe, w których wskazane jest użycie sedacji wziewnej jako metody z wyboru:
Astma,padaczka,choroby serca,nadciśnienie krwi,hemofilia.
Przeciwwskazania
Przeziębienie, przerost migdałków gardłowych, niedrożności górnych dróg oddechowych,I trymestr ciąży, choroby psychiczne,
stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis,roztrzenie oskrzelowe, rozedma płuc,alkoholizm,brak współpracy pacjenta.
Doświadczenie lekarza – im większe doświadczenie, tym więcej pacjentów udaje się mu skutecznie uspokoić.
Podatność pacjenta na podtlenek azotu – około 10% pacjentów jest niewrażliwa na działanie gazu rozweselającego.
Wcześniejsze doświadczenia pacjenta – im większy doznany wcześniej uraz, tym trudniej jest uspokoić pacjenta. Czasami jest to niemożliwe i pacjenta należy skierować na zabieg w znieczuleniu ogólnym.