Czy podczas zakażenia wirusem cmv cytomegalii we krwi obwodowej występuje leukocytoza?

Witam. Proszę o odpowiedź, czy podczas zakażenia wirusem cmv cytomegalii we krwi obwodowej występuje leukocytoza czy leukopenia oraz czy limfocyty są obniżone /limfopenia/ czy też podwyższone /limfocytoza/? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

W obrazie krwi obwodowej może być widoczna leukocytoza ze zwiększonym odsetkiem limfocytów oraz z obecnością mononuklearów. W celu rozpoznania należy wyizolować wirusa lub wykryć jego antygenów bądź kwasu nukleinowego.