Czy podczas zażywania tabletek możliwa jest owulacja?

Witam, chciałabym się zapytać czy mam problem. Od roku biorę tabletki. W poprzednim miesiącu zmieniłam tabletki z 24+4 na 21. Teraz znów biorę 24+4. I czasem, żeby mieć 150% pewności w 7. dniu przyjmowania tabletek robiłam sobie test owulacyjny. Zawsze wychodził negatywny. W tym miesiącu wyszedł pozytywny, powtórzyłam test i wyszedł taki sam. Czy to możliwe, żebym miała owulacje? Dodam, że żadnej tabletki nie zapomniałam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej wiąże się z ingerencją w układ hormonalny kobiety. Prowadzi to m.in. do zapobiegania dojrzewania komórki jajowej oraz zahamowania owulacji, co z kolei uniemożliwia zapłodnienie.

Jeżeli dojdzie do pominięcia tabletki, ostrej biegunki, wymiotów, albo zostaną przyjęte leki osłabiające działanie tabletek może dojść do uaktywnienia prawidłowych procesów. Zdarza się jednak czasami, że nawet mimo prawidłowego przyjmowania tabletek dochodzi do owulacji, co jest w stanie wykazać właśnie test owulacyjny.

Pozdrawiam