Czy poddać się szlifowaniu zębów przez założeniem aparatu ortodontycznego?

Jestem w drodze do załozenia aparatu ortodontycznego, teraz stoje przed wyborem usunięcia zdrowego zęba, lub przeszlifowania kilku zebów ("Po pół milimetra") aby wygospodarować 4mm (co i tak nie gwarantuje mi nie usuwania zęba) zeby móc zmieścić wysunięty do przodu kieł. Nie chciałbym usuwać zdrowego zęba, jednak szlifowania zębów dosyć mocno się obawiam, jednak w ten sposób w jakimś stopniu pozbywam się szkliwa chroniącego ząb, moje obawy pogłębia to ze w internecie doczytałem ze robi się to szlifując 0,1-0,2 mm, a nie 0,5 jak poinformowała mnie ortodontka, co Państwo o tym myślą?

Myślę że lekarka zapoznała się z Pana przypadkiem nieporównywalnie dokładniej od kogokolwiek czytającego Pana relację. Wada zgryzu to konsekwencje zaburzeń o szerszym tle - nie dotyczy tylko dysproporcji pomiędzy zębami a długością łuku zębowego. Bez szerszego spojrzenia na przypadek ciężko jest stwierdzić która z dróg postępowania jest lepsza. W razie wątpliwości zawsze można zasięgnąć porady u innego lekarza ortodonty. Pozdrawiam