Czy podejrzenie IBS wyklucza ciążę?

jestem gotowa na ciąże wiec moje nerwy były ogromne, poszłam 2 razy do ginekologa który raz sprawdził mi pochwę i stwierdził ze nikt się na mnie nie spuścił a 2 raz sprawdzał piersi i znowu pochwę i powiedział że może mi obiecać, że nie jestem w ciąży. Od nerwow zaczęłam miec mdłości, czuć się gorzej i zrobiłam 2 testy ciążowe - negatywne. Dolegliwości takie jak częstsze gazy, mdłości, częstszy mocz nie przechodziły wiec udałam się do lekarza i mam podejrzenia ISB, to napewno nie ciąża?

Lek. Katarzyna Szymczak

Skoro ginekolog wykluczył... Dla pewności można wykonać bhgc z krwi.
Pozdrawiam