Czy podejrzenie insulinooporności jest słuszne?

Dzień dobry , znajmy dietetyk podejrzewa u mnie insulinooporność. Moje wyniki badań : glukoza naczczo: 72mg/dl glukoza po 2 godz 53 mg/dl insulina naczczo 3,14 plu/ml insulina po godzinie 43,46 plu/ml Wyniki robione rok temu. Po za dietetykiem i lekarzem psychiatrą reszta nie widzi problemu. Biorę eutyrox 100 na niedoczynnośc tarczycy oraz leki antydepresyjne.

Dzień dobry,

chyba w Pani opis wkradł się błąd. Wyniki glukozy i insuliny są na czczo i po 2 godzinach? Napisała Pani, że insulina była badana po 1h. To było jedno pobranie (insulina i glukoza ) ? Wynik glukozy po 2h może wskazywać na zaburzenie. Proszę zgłosić się z wynikiem do diabetologa. Tu nie ma miejsca na podejrzenia, potrzebna jest opinia lekarza specjalisty i być może dodatkowa diagnostyka.
Miłego weekendu!