Czy podskórna grudka na wardze sromowej to guz?

Witam Was! Mam prawie 17 lat i ostatnio zaobserwowałam na mojej wardze sromowej z zewnętrznej strony niedaleko zginania nogi, taką jakby kuleczkę pod skórą. Jest ona troszkę dziwna. Niby mnie nie boli, aczkolwiek jak ścisnę ją mocniej boli. Wstydzę się o tym powiedzieć mamie i iść do ginekologa. Więc proszę o jakieś domowe sposoby czym mogę to zwalczyć! I co to może być? Czy może to być rak?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety sam opis zmiany jest niewystarczający, aby można było określić podejrzewaną przyczynę. W zależności od lokalizacji, zmiana może sugerować zapalenie gruczołu przedsionkowego tzw. gruczołu Bartholina lub jeśli zlokalizowana jest bardziej obwodowo może sugerować powiększony węzeł chłonny.
Aby można było coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badania dodatkowe. Wówczas będzie można postawić właściwe rozpoznanie i zlecić odpowiednie leczenie.
W tej chwili nie można nic więcej powiedzieć. Wydaje się, że sprawa ma charakter zapalny, w związku z tym prawdopodobnie nie ma powodów do niepokoju.

Proponuję porozmawiać z mamą o swoim problemie. Nie ma powodu do wstydu czy skrępowania, gdyż są to naturalne problemy kobiece. Następnie konieczna będzie konsultacja z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl