Czy podskórna zmiana się wchłonie?

Witam. Miesiąc temu uległam wypadkowi i miałam niewielką ranę ciętą na policzku, niewiele poniżej kości szczękowej. Rana nie została zaszyta, zrosła się samoistnie i pozostała niewielka blizna, która jeszcze się goi. Podczas procesu gojenia, na obszarze zatoki szczękowej, powyżej rany ciętej powstało podskórne zgrubienie, które sprawia dyskomfort i wygląda nieestetycznie. Zmiana ta nie boli, dopiero przy mocniejszym dotknięciu, jednak nie jest to duży ból. Zrobiłam zdjęcie rtg całego obszaru i lekarz opisujący badanie napisał, że struktury kostne nie wykazują zmian pourazowych, tylko zaobserwowano zmniejszenie powietrzności prawej zatoki szczękowej- zmiany zapalne(?). Po konsultacji z lekarzem chirurgiem nie dowiedziałam się niczego, ponieważ lekarz nie potrafił odpowiedzieć na pytanie czy podskórna zmiana się wchłonie. Proszę o jakieś wskazówki co dalej powinnam zrobić i czym podskórne zgrubienie może być spowodowane. Dodam, że nigdy nie chorowałam na zatoki, nie bolą mnie, ani nie cierpię na katar alergiczny.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana konsultacja lekarza laryngologa i ponowna wizyta u chirurga najlepiej szczekowo twarzowego