Czy podwyższona temperatura jest zagrożeniem dla 86-latka?

Witam,mam dziadka który ma około 86 lat i ma gorączke.Dlatego pytam bo sie naprawde boje czy w tym wieku może być jakieś zagrożenie.Temperature ma 37 stopni,ale potrafi normalnie rozmawiać.Prosze o odpowiedz

Witam, temperatura ciała 37 stC nie jest gorączką, a jedynie stanem podgorączkowym. Jeśli jednak jest ona dla Pani niepokojąca, zwłaszcza jeśli występują inne dolegliwości (np. kaszel, ubytek masy ciała) radzę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, celem zbadania dziadka i wykluczenia stanu chorobowego. Pozdrawiam.