Czy podwyższona temperatura pomimo antybiotyku to normalny stan?

Witam, dzisiaj mija trzecia doba od ekstrakcji prawej lewej ósemki. Sam zabieg podobno był prosty i trwał 10minut. Wraz z zębem usuniety został stan zapalny. Do dzisiaj mam ból gardła i ból pod szczęką, szczękościsk i temperaturę 37,5. Dostałam antybiotyk. Dodam jeszcze że był założony szef. Jak długo może utzymywać się ból? Czy podwyższona temperatura pomimo antybiotyku to normalny stan?

Dzień dobry

Wraz zębem nie zostaje usunięty stan zapalny, a przyczyna stanu zapalnego. Stan zapalny kości może trwać jeszcze kilka dni, a co gorsza może nastąpić powikłanie w postaci stanu zapalnego zębodołu (suchy zębodół).
SZEW (nie szef) nie ma z tym nic wspólnego.
Moim zdaniem konieczna jest aplikacja odpowiedniego lekarstwa do zębodołu.
Pozdrawiam i powodzenia.

lek. dent. Bartosz Niedziółka
www.extra-dent.pl
www.doktorbart.pl