Czy podwyższona temperatura przy tabletkach antykoncepcyjnych oznacza ciążę?

Witam, po raz drugi biorę C**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) od 6 miesięcy, za 15 dni mam dostać okres, mierzyłam sobie rano temperaturę w pochwie i miałam 37. Czy podwyższona temperatura oznacza ciąże? Czy jest to skutek uboczny stosowania środków antykoncepcyjnych? Dodam, że mam wszystkie objawy ciąży, białe, gęste upławy, mdłości, wzdęcia, kłucia jajników, tabletki nadal biorę i regularnie. Nie wiem co mam o tym myśleć, bardzo się niepokoję. Proszę o szybką o odpowiedź. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Przyjmowanie hormonów powoduje w organizmie efekt podobny jak ciąża. Może zwiększyć się ilość wydzieliny pochwowej, temperatura ciała ma prawo być stale podwyższona. Skuteczność tabletek nie jest jednak stuprocentowa. W każdej chwili może Pani wykonać test ciążowy. Jego wynik będzie wiarygodny, skoro ewentualna ciąża jest na tyle zaawansowana, by dawać już objawy.
Pozdrawiam serdecznie!