Czy podwyższona temperatura świadczy o ciąży?

Dzień dobry - mam pytanie, czy na podstawie temperatury mogę stwierdzić czy jestem w ciąży? Miesiączki mam zazwyczaj co 24, 27 dni ostatni raz miałam 13.02 do 10 dc- temp. wynosiła 36,9 11dc- 37,05 12i 13dc-36,9 14dc- 37 15dc- 36,9 16dc- 37,1 od 17 do 21dc- 37,2 dzisiaj 22dc wzrosła do 37,3.
Dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Temperatura ciała nie wskazuje na zajście w ciążę. Skok temperatury następuje po owulacji i wyższa temperatura utrzymuje się zwykle do kolejnej miesiączki. Jeśli dojdzie do ciąży, miesiączka nie pojawia się a temperatura pozostaje na podwyższonym poziomie. Jeżeli Pani miesiączka się spóźnia, proszę przeprowadzić test ciążowy.

Polecam też artykuł na naszym portalu o objawach ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Pozdrawiam serdecznie!