Czy podwyższona temperatura u osoby po grypie jest normalnym objawem?

Rekonwalescencja po grypie. Witam! Zachorowałam na grypę, gorączka 38.4 st. trwała przez 4 dni. Cały czas leżałam w łóżku i nigdzie nie wychodziłam. Teraz 10 dnia czuję się o wiele lepiej, jednak cały czas utrzymuje się u mnie stan podgorączkowy ok 37st. Czy to normalny objaw po grypie? Wizytę kontrolną u lekarza mam za parę dni. Mam 40 lat

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niepokojący może być ten stan podgorączkowy, dlatego konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza.