Czy podwyższone CRP może świadczyć o nowotworze?

Witam, przeczytalam ze podwtzszone CRP moze swiadczyc o nowotworze zlosliwym i chcialabym wiedziec czy jesli jest w normie to mozna wykluczyc ze osoba ma nowotwor zlosliwy?

Poziom białka C -reaktywnego jest jednym z ba które może swiadczyc o trocesie zapalnym a czasem i nowotworowym. nie jest to badanie swoiste i można je oceniać wraz z innymi badaniami