Czy podwyższone TSH przy niedoczynności ma wpływ na wynik testu ciążowego?

Czy podwyższone TSH przy niedoczynności ma wpływ na wynik testu ciążowego ? zrobiłam 3 i każdy wyszedł negatywny

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższone TSH nie ma wpływu na wynik testu ciążowego. Jeśli zatem testy wykonała Pani co najmniej 14 dni po stosunku to ich wyniki możemy uznać za wiarygodne.