Czy podwyższony wapń w surowicy krwi u rocznego dziecka jest niepokojący?

Witam serdecznie czy podwyższony wapń w surowicy krwi u rocznego dziecka jest niepokojacy? 10.59 mg/dl normy 8.40-10.4

Witam, przy braku jakichkolwiek objawów ze strony dziecka w/w wynik nie jest niepokojący. Poziom wapnia został przekroczony minimalnie, można jeszcze mówić o górnej granicy normy. Rzadko się zdarza że absolutne wszystkie wyniki biochemiczne co do jednej dziesiętnej mg/dl mieszczą się w zaznaczonych przez laboratorium normach. Jednak jeśli coś w zachowaniu dziecka jest dla Państwa niepokojące, należy skontaktować się z lekarzem. Pozdrawiam.