Czy pogorszenie samopoczucia to nawrót zaburzeń nerwicowo-depresyjnych?

Witam, chorowalem 2 lata temu na zaburzenia nerwicowo lekowo depresyjne, wrocilem do zdrowia i nie wiem czy to nawrot choroby ale czuje sie fatalnie, nie wiem co sie ze mna dzieje mam wrazenie jakbym byl kims innym, totalne odrealnienie, co chwile czytam o schizofrenii i sie jej strasznie boje ze zachoruje albo juz ją mam. przeraza mnie rowniez to ze wszystko robie jakby automatycznie a pozniej usiade i sie zastanawiam jak ja cos zrobilem, zero koncentracji apatia totalne odciecie od swiata.

Witam, świetnie, że poszukuje Pan odpowiedzi na niepokojące Pana objawy.
Zaburzenia afektywne, na które Pan chorował, mają to do siebie, że mogą powracać. Nie da się postawić diagnozy na podstawie krótkiego opisu, więc zachęcam do wizyty u swojego lekarza, u którego Pan się wcześniej leczył. Poddany zostanie ocenie stan psychiczny, rozwieją się wątpliwości czy to nawrót choroby czy może inna jednostka.
Niezależnie od diagnozy i terapii medycznej, potrzebne jest wsparcie psychoterapeutyczne. Dobra terapia zapewni szybsze efekty lecznicze, a także zmniejszy się ryzyko ponownych problemów w przyszłości.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

zalecana jest konsultacja psychiatryczna - diagnostyka i ewentualne leczenie, proszę zastanowić się nad psychoterapią jako formą leczenia zaburzenia psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Nie napisał Pan, w jaki sposób leczył Pan wcześniej zaburzenia
lękowo – depresyjne. Czy korzystał Pan z psychoterapii,
czy tylko środkami farmakologicznymi?
Wnioskuję, że nerwicę i zaburzenia depresyjno - lękowe
leczył Pan tylko farmakologicznie.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że środki farmakologiczne
nie leczą nerwicy ani zaburzeń depresyjno - lękowych
i nie rozwiązują Pana problemów, jedynie tłumią objawy.
Prawdopodobnie derealizacja i pozostałe objawy są skutkiem
niewyleczonych lub nawracających zaburzeń depresyjno- lękowych.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i zaburzenia depresyjno - lękowe
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń depresyjno- lękowych
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,
Przede wszystkim zalecany jest powrót do specjalisty u którego dotychczas Pan się leczył w celu dalszej weryfikacji - diagnozy oraz podjęcia kontynuacji leczenia. Nie pisze Pan czy to była farmakoterapia, czy połączona była z psychoterapią. Zalecałabym oprócz wskazań lekarskich podjęcie psychoterapii, która jest pracą długoterminową, przynoszącą wiele jednak efektów i zrozumienia dla przeżywanego stanu.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek