Czy pogorszenie wzroku ma cos wspólnego z Zespołem Pustego Siodła?

Czy pogorszenie wzroku ma cos wspólnego z zespołem pustego siodła(TK głowy-możliwość częściowego wpuklania się pajęczynówki w obręb siodła)?Od ok 2m-cy boli głowa,czoło,nos-bardziej u nasady(wykluczenie zapalenia zatok),wykluczenie guza przysad,od 2 tyg zle widze z daleka,boli trochę lewe oko).Badanie okulist,TSH,CRP,sód,wapń,potas,magnez,kreatynina ok,wysoka PRL(cysta w piersi,nieregularny okres),niskie RBC,HGB i HCT.Czekam na wyniki EEG i wizytę u endokryn.RM mam w08.Boję się że stracę wzrok.

Jeżeli Pani wzrok pogarsza się w szybkim tempie, to koniecznie należy zrobić rezonans w trybie przyspieszonym. Koniecznie również trzeba ustaic przycyznę wysokiego poziomu prolaktyny, nie podała Pani wartości, ale myślę, że warto wykonać test z metoclopramidem, a jeśli będzie sugestia prolactionoma, to w grę wchodzi leczenie lekami z grupy agonistów receptorów dopaminowych, takimi jak np. bromokryptyna, kabergolina lub chinagolid. Proszę jednak wcześniej zasięgnąć informacji u swojego endokrynologa. Do obrazowania przysadki lepszy jest rezonans od tomografii.

Pozdrawiam

MD

Pytanie czy to wykluczenie guza przysadki było 100%. Jesli teraz pojawiły sie te problemy ze wzrokiem bo bym biegł jeszcze raz do neurologa i o tej przysadce porozmawiał. Jesli potwierdzi że wszystko ok, to moge potem zasugerować jeszcze jakies pomysły.