Czy poinformować lekarza o usuniętej ciąży?

Witam,
3,5 roku temu usunęłam ciążę farmakologicznie, między 5 a 6 tygodniem. Macica oczyściła się sama, wszystko powróciło do normy z wyjątkiem owulacji. Teraz owulację mam po 20 dniu cyklu, kiedyś była ona 13, 14 dnia.
Kilka dni temu samoistnie straciłam 3 tygodniową ciążę i boję się, że teraz nie będę mogła utrzymać kolejnej ciąży. Być może to przypadek, ale boję się, co będzie przy następnej ciąży.
Czy powinnam powiedzieć lekarzowi, że usuwałam ciążę?
Proszę o odpowiedź
M

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Dzień dobry!
Oczywiście od Pani zależy czy przekaże Pani tę informację lekarzowi. Dla Pani płodności aborcja farmakologiczna nie powinna mieć żadnego wpływu.
Ciąża 3-tygodniowa? Czy ma Pani na myśli poronienie 3 tygodnie po terminie spodziewanej miesiączki? Wtedy byłoby to 7 tygodni ciąży. Tak wczesne ciąże dość często ulegają obumarciu. Dopiero po dwóch kolejnych poronieniach samoistnych podejmowane są badania i leczenie z powodu poronień nawykowych.
Proszę być dobrej myśli i próbować ponownie zajść w ciążę, jeśli macie Państwo takie plany.