Czy pojawiające się i znikające plamy na skórze dziecka mogą oznaczać świerzb?

Dzień dobry. Chciałabym zapytać o 1,5 roczne dziecko. Chłopca wzięłam ze szpitala w trakcie leczenia po 4 dniach leczenia atomowego zapalenia skóry i leczenie świerzbu. Zauważyłam że małemu wychodzą plamki,różowe i znikają one są różnej wielkości i wypuklone. Czy to świerzb czy może coś innego. Przeczytałam w papierach dziecka że ta choroba skóry jest dluzej bo mama zostawiła w książeczce wypisy z soru lub leczenia szpitalnego( ja jestem mamą zastępczą dziecka) w tej chwili smaruje małego hydrocortisonem 1% , w szpitalu zastosowano clotrimazol na krocze i pośladki, maść hydrocortison, Allertec. Dostałam zalecenie crotamiton 1xdziennie przez 2-3dni na zmianyskórne i pielęgnacja emolientami. Stosuje wszystko jak kazano. Ale mały jest u mnie tydzień a plamki się w dzień pojawiają za 2 godziny niema ich ( nie wszystkie znikają) i tak w kółko. Wszystko gotowałam dezynfekowalam jeszcze to robię. Proszę powiedzieć czy świerzb pojawią się i znika? Bo nie chcę wariować i bać się o moje dzieci. Zastanawiam się czy mały nie jest uczulony np na detrgenty. Na kupię raz ma całą wysypaną a drugim razem jak go przewijam to niema prawie nic. Proszę o pomoc. Umówiłam się już prywatnie do dermatologa ale mam wizytę dopiero 4 grudnia.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.