Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy pojawiające się i znikające plamy na skórze dziecka mogą oznaczać świerzb?

Dzień dobry. Chciałabym zapytać o 1,5 roczne dziecko. Chłopca wzięłam ze szpitala w trakcie leczenia po 4 dniach leczenia atomowego zapalenia skóry i leczenie świerzbu. Zauważyłam że małemu wychodzą plamki,różowe i znikają one są różnej wielkości i wypuklone. Czy to świerzb czy może coś innego. Przeczytałam w papierach dziecka że ta choroba skóry jest dluzej bo mama zostawiła w książeczce wypisy z soru lub leczenia szpitalnego( ja jestem mamą zastępczą dziecka) w tej chwili smaruje małego hydrocortisonem 1% , w szpitalu zastosowano clotrimazol na krocze i pośladki, maść hydrocortison, Allertec. Dostałam zalecenie crotamiton 1xdziennie przez 2-3dni na zmianyskórne i pielęgnacja emolientami. Stosuje wszystko jak kazano. Ale mały jest u mnie tydzień a plamki się w dzień pojawiają za 2 godziny niema ich ( nie wszystkie znikają) i tak w kółko. Wszystko gotowałam dezynfekowalam jeszcze to robię. Proszę powiedzieć czy świerzb pojawią się i znika? Bo nie chcę wariować i bać się o moje dzieci. Zastanawiam się czy mały nie jest uczulony np na detrgenty. Na kupię raz ma całą wysypaną a drugim razem jak go przewijam to niema prawie nic. Proszę o pomoc. Umówiłam się już prywatnie do dermatologa ale mam wizytę dopiero 4 grudnia.
KOBIETA, 46 LAT 4 tygodnie temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy