Czy pojawianie się osób, których nie widać może mieć związek z schizofrenią?

Hej jestem ewa 33 od 2 lat a nawet więcej towarzyszą mi osoby które ich nie widzę a czuję. Tzn nawiedzaja mnie w domu i uprawaja sex mam z tego satysfakcję lecz nie wiem czy to urojenia czy fakt. Ja bym nazwała fakt bo to czuję nie uważam iż mam urojenia. Rozmawiałam z psychologiem mówi że tak objawia się choroba. Jestem na oddziale psychiatrycznym dziennym. I wszędzie tam jest ze mną. Nie przeżyłam nic co mogłoby wywołać takie odczucia. Lecze się na schizofrnie

Podobne odczucia faktycznie mogą być objawem choroby. Zachęcam do omawiania tego ze swoim lekarzem i psychologiem. Wspólna praca pomoże Pani lepiej zrozumieć siebie, a także objawy, a w konsekwencji rozdzielić to, co rzeczywiste od tego, co nierealne, chorobowe.

Witam Panią Serdecznie,

Psycholog w rozmowie z Panią, poinformował Panią, że pojawiający się symptom może wskazywać na schizofrenię.

Z życzeniami dla Pani wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej

Witam,
Owszem, objawy wyglądają na chorobowe, dlatego to bardzo dobrze, że jest Pani pod opieką specjalistów. Proszę nie zaniedbywać leczenia farmakologicznego, bardzo ważne jest, żeby zażywać leki zgodnie z ustaleniami lekarza. Pozdrawiam, Monika