Czy pojawienie się wydzieliny w końcowej fazie ciąży jest normalnym objawem?

Mam prawie 30 lat i jestem w 37 tygodniu ciąży. Wczoraj udałam się do lekarz ginekolog na kontrole i wg niej wszystko było ok. Poprosiłam ja czy może mi zrobić test na "uciekające "wody płodowe, ponieważ od kilku dni obserwowałam bezbarwna plamę na wkładkach higienicznych i generalnie czułam zwiększona wilgotność. Poszłam do szpitala gdzie położna zaaplikowała mi wacik na plastikowym patyczku i powiedziała, że zabarwienie jest poprawne i moje wody są ok. i nie wyciekają, ponieważ gdyby tak było to czubek patyczka powinien zabarwić się na czarno, a był pomarańczowo brązowawy co wskazuje, ze wszytko jest w porządku.

Jednakże kilka godzin po tym zauważyłam, że na wkładce higienicznej pojawiła się plamka jakby lekko brązowa o konsystencji śluzu. Dziś minęło 24 h i w dalszym ciągu widzę że ów wydzielina utrzymuje się ale jest bardziej zlot pomarańczowa bez zapachu. Moje pytanie jest takie czy te plamienia to normalne w tym okresie ciąży , a może zwyczajnie to był zbieg okoliczności że właśnie po takim badaniu zaczęło to wyciekać czy tez może położna uszkodziła cos podczas badania patyczkiem na wyciekanie wód płodowych?

Dzień dobry!

Nie sądzę, żeby położna uszkodziła cokolwiek patyczkiem, jeśli dotknęła nim wejścia do pochwy.
żółtawo pomarańczowa wydzielina może świadczyć o infekcji. Czy czuje Pani pieczenie albo swędzenie krocza?
Jeśli wody by odpływały patyczek zabarwiłby się na niebiesko.
Z poważaniem