Czy pokrzywka może być wynikiem stosowania leków na nadczynność tarczycy?

Mam nadczynność tarczycy. Od okolo 2 tygodni biore thyrozol 2x1 i propranolol 2 razy dziennie wczoraj zaczely wychodzic mi bable cos jak ukaszenie komara i wygląda to na pokrzywke bo pojawiaja sie i znikaja w innym miejscu co chwile i strasznie swedza. Czy moze to miec zwiazek z ktoryms z tych lekow i czy powinnam odstawic ?

Lek. Michał Lenard

Zmiany skórne mogą być związane z przyjmowaniem nowego leku. Sugeruję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który oceni zmiany i zdecyduje, co należy robić w dalszej kolejności. Pozdrawiam!