Czy połączenie leków na depresję jest dobre?

Witam. Mam na imie Mateusz cierpie a depresje. mam jedno pytanie przepisano mi leki Aciprex 10mg rano i clonazepamum 1mg x3 dziennie. Czy jest to dobre polaczenie ? Od 3 tyg biore te leki po 2 tyg probowalem odstawic te clonozepan ale strasznie sie czulem.. Wizyte u psychiatry mam dopiero za miesiac wiec nie wiem co robic prosze o odpowiedz

Witam,

o ile do aciprexu (escitalopramu) nie mam zastrzeżeń- jest to nowoczesny lek przeciwdepresyjny, bardzo dobrze tolerowany i nie wywołujący uzależnienia- to odnośnie do Clonazepamu mam wątpliwości.
Clonazepam jest lekiem uspokajającym z grupy benzodiazepin. Działa dosyć szybko- niestety powoduje pogorszenie sprawności psychofizycznej a także może dość silnie uzależnić (o czym przekonał się Pan odstawiając ten lek). W celu uniknięcia objawów odstawiennych radziłbym odstawiać ten lek powoli- o 0,5 mg co 4-7 dni. Dalsze odstawianie powinien przeprowadzić lekarz psychiatra prowadzący leczenie.
Jeśli chodzi o przyjmowanie Aciprexu- jest to lek całkowicie bezpieczny i leczenie tym preparatem powinno trwać co najmniej 6 miesięcy.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Nieładnie jest wtrącać się w cudze leczenie! Escitalopram (Aciprex) prawdopodobnie jeszcze nie zaczął dobrze działać, początek działania jest po 2-4 tygodniach. Clonazepam jest benzodiazepiną i istnieje zagrożenie uzależnienia - należy stopniowo odstawić! Jeżeli nie zalecono psychoterapii to proszę ściągnąć z internetu przynajmniej "Trening autogenny" Schultza lub Jacobsena.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam Pana
Kwestię stosowania leków powinien Pan skonsultować
z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pana organizm, historię Pana choroby i posiada
stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
Wnioskuję, że depresję leczy Pan tylko środkami farmakologicznymi.
Jest to leczenie objawowe.
Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem
psychoterapii w proces leczenia.
Leczenie farmakologiczne, tzn. leki psychotropowe (Clonazepamum),
obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym działaniu
tłumiącym lęk (Aciprex) sprawiają, że lęki i inne dolegliwości
stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję
i zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji,
i zaburzeń lękowych, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób wyleczenia choroby,
dzięki czemu odzyska Pan radość życia.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl